top of page

Рекомендації практичного психолога та соціального педагога
для
педагогічних працівників

Книги, які варто прочитати, щоб краще розуміти власні емоції та навчитися контролювати їх

🟢 Едіт Єва Еґер – «Дар» 

Едіт Еґер написала цю книгу на прохання читачів її бестселера «Вибір». Це – практичний посібник, як подбати про своє ментальне здоров’я, як жити повноцінно і не застрягати у в’язниці власного розуму. Книга об'єднує своєрідні 12 сеансів від видатної психотерапевтки: 
- як сприймати свої емоції, 
- як позбутись комплексу жертви, 
- зцілитись від дитячих травм, 
- переживати втрати та горе, 
- як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них, 
- як прийняти та полюбити себе, 
- як позбутися відчуття вини, 
- як навчитись контролювати свої страхи і впоратись з тривожністю та інші. 

У кожному розділі докторка Еґер ділиться історіями з власного життя та історіями своїх пацієнтів, а в кінці – пропонує ключі до звільнення від проблеми. 

🟢 Роберт Сапольські – «Біологія поведінки. Причини доброго і поганого в нас»

Чому люди рятують і вбивають, пробачають і вдаються до помсти, кохають та ненавидять? Хтось все спише на емоції, інший — на гормони, третій шукатиме причини в дитинстві, а четвертий — у середовищі. Хто має рацію? Усі й ніхто водночас. Бо для повноти картини потрібні аргументи з кожної галузі. Як пояснити пасивну агресію у водія на дорозі? Чому в підлітковому віці дітям «зносить дах» і вони тікають з дому або прагнуть опинитись у сумнівній компанії? Чому нас нудить не тільки від зіпсованої їжі, а й від подій? Як вияв люті однієї людини зміг перерости у 20-мільйонний протест — Арабську весну? Це та інше в людській поведінці різнобічно пояснює Сапольскі.

🟢 Роберт Ліхі – «Свобода від тривоги»

Перед кожною вирішальною подією ви тремтите від жаху? Не можете впевнено говорити з керівництвом? Безпідставно боїтеся, що з вашими дітьми трапиться щось погане? З цієї книжки ви дізнаєтесь, як ввести в оману свій страх і як подолати стрес.  Знайдете в тексті практичні поради, які допоможуть вам подолати будь - яку проблему.

Автор: Юлія Ворман, практичний психолог

bottom of page