top of page

ОРГАНАЙЗЕР ПОШУКУ РОБОТИ

знайди вакансію своєї мрії

АЛГОРИТМ ПОШУКУ РОБОТИ

Пошук роботи вимагає не тільки професійних знань, але й загальних правил поведінки, вміння ефективно використовувати конкретні ситуації, що виникають на цьому етапі.
   Конкуренція при прийомі на роботу досить значна й продовжує зростати, тому знання певних неписаних правил, що вже склалися на ринку праці, має стати в пригоді кожному, хто шукає роботу.
   Першим кроком у здійсненні успішного пошуку роботи є прийняття рішення щодо роботи, яка Вам потрібна, і наскільки Ваша кваліфікація  відповідає необхідним вимогам.
   Існує декілька поширених підходів до пошуку роботи, а саме:

  • Пошук роботи на основі власних бажань.

  • Пошук роботи на основі врахування потреб ринку праці.

  • Пошук роботи на основі особистого досвіду практичної роботи, професійних навичок та вмінь.

   Для наступного кроку пошуку роботи необхідно проаналізувати джерела вакансій та визначити методи пошуку роботи.
   Джерелом вакансій може бути будь-яка особа чи організація, яка може запропонувати Вам роботу. Джерело вакансій – це не тільки вакансії, про які повідомляється, а і приховані вакансії.
   До джерел вакансій можна віднести:

  • засоби масової інформації (періодичні видання: газети, журнали; передачі та телетексти по телебаченню та радіо);

  • довідники місцевих організацій, щорічний телефонний довідник;

  • оголошення про вакансії на дошках оголошень (на підприємствах, біля зупинок), у транспорті та інших громадських місцях;

  • центри зайнятості;

  • особисті контакти: друзі, колишні товариші по роботі, родичі;

  • Інтернет;

  • різні масові інформаційні заходи (ярмарки вакансій, аукціони спеціалістів, дні  інформацій та відкритих дверей тощо);

  • спілки, бібліотеки.

Методи пошуку роботи:

  • спілкування при здійсненні особистісних контактів (друзі, колишні товариші по роботі, родичі, знайомі), при зверненні на підприємства, організації, установи (зі спеціалістами по підбору персоналу,   роботодавцями,  працівниками);

  • підготовка та розсилка резюме, рекомендаційних листів з пропозиціями щодо власних трудових послуг підприємствам, організаціям та установам; 

  • здійснення телефонних дзвінків на підприємства, організації та установи, в яких зацікавлені (пошукових та по рекламі).

  

 Пошук роботи через мережу Інтернет

    Інтернет є найбільш зручним інструментом пошуку роботи. Основною перевагою пошуку роботи через Інтернет є регулярне оновлення бази вакансій. Про появу нових пропозицій кандидати можуть дізнаватися відразу ж після їх розміщення. Необхідно підписатися на бажані вакансії і вам на пошту будуть приходити повідомлення про нові актуальні вакансії на ринку праці.

Підготовка до проходження співбесіди

   У разі надання потенційним роботодавцем зворотнього зв’язку  виникає необхідність підготовки до майбутньої співбесіди.
    Співбесіда – це переговори двох рівних сторін, в яких беруть участь обидві зацікавлені сторони: роботодавець, у якого є певні очікування та ризики помилитися і взяти на роботу не того фахівця, і шукач як претендент із своїми очікуванням і ризиками. Тому, перш за все, необхідно психологічно налаштуватися саме на рівноправні переговори. Так ви забезпечите максимальне відстоювання власних інтересів.
    Другою,  не менш важливою складовою, є збір інформації про потенційного роботодавця. Проаналізувавши сайт закладу, також інші інформаційні матеріали, розміщені на сайтах новин, форумах, можна дізнатися більше про історію закладу, його керівництво, цікаві факти з історії розвитку. Все це може знадобитися на співбесіді, коли вам випаде нагода похизуватися своїми знаннями про потенційного роботодавця – це додасть у вашу скарбничку кілька позитивних балів.
   Крім цього, дуже корисно витратити час на пошук відгуків про заклад як про роботодавця на форумах та спеціалізованих сайтах. Ця інформація допоможе прийняти остаточне рішення при виборі місця роботи, якщо у вас водночас з’явиться кілька хороших пропозицій.

 

Інтернет-портали пошуку роботи:

depositphotos_199198268-stock-illustrati

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ПОШУК ВАКАНСІЙ НА САЙТІ "RABOTA.UA"

ПОШУК ВАКАНСІЙ НА САЙТІ "WORK.UA"

ПОШУК ВАКАНСІЙ НА САЙТІ "HH.UA"

ПОШУК ВАКАНСІЙ НА САЙТІ "JOBS.UA"

ПОШУК ВАКАНСІЙ НА САЙТІ "UA.TRUD"

наб-ю-ающ-и-признавающ-резюме-81959980.j

ПРАВИЛА НАПИСАННЯ РЕЗЮМЕ

Резюме повинно містити такі пункти:

1. Ваше ім’я та прізвище, сканована фотографія.
2. Адреса (з кодом населеного пункту), номери телефонів. Для здобувача освіти, що проживає у місті Житомир за тимчасовою адресою необхідно вказати як постійну (батьків), так і тимчасову (гуртожиток) адресу.
3. Мета (одне або декілька слів): працевлаштування, отримання посади (вказати якої) тощо.
4. У пункті «Освіта» потрібно у зворотній хронології перерахувати навчальні заклади (якщо коледж – не перший Ваш навчальний заклад), які Ви закінчили чи навчаєтесь зараз (крім середньої школи), вказавши назву отриманої спеціальності, кваліфікації.
5. Досягнення: вказати рейтинг навчання, перемоги у конкурсах, олімпіадах, диплом з відзнакою.
6. Нагороди: для здобувача освіти це іменні стипендії, грамоти переможця олімпіад тощо.
7. Публікації: доповіді на студентських конференціях, виконання проектів.
8. Досвід роботи. Викладається у зворотному хронологічному порядку (спочатку вказується останнє місце роботи). Вкажіть дати початку i закінчення роботи, назву підприємства, посаду, коротко опишіть функціональні (посадові) обов’язки, роботи, які доводилось виконувати. Для здобувачів освіти вказати місця проходження виробничої практики, теми самостійно виконаних дипломних проєктів. Обов’язково використовуйте слова, які підтверджують вашу кваліфікацію та ділові якості, зокрема «керував», «контролював», «розробляв» тощо.
9. Навички: перш за все необхідно вказати навички, які важливі для отримання бажаної роботи, конкретизувати знання своєї професії, уміння користуватися комп’ютером, наявність посвідчення водія і з якого року. 
10. Мови: вказати назви та рівень володіння. Одна з мов обов’язково рідна.
11. Активність: вказується, чим ще, крім навчання, Ви займаєтеся, особливо якщо це у якійсь мірі допомагає підкреслити Ваші ділові якості, здатність до ініціатив та роботи в команді. Цей пункт може містити членство в професійних та громадських організаціях i т.п.
12. Особисті дані: дата народження, сімейний стан, особисті якості (перелік ділових якостей – 3-4 якості, найбільш вагомі для майбутньої роботи або посади).
13. Інтереси та захоплення слід згадувати лише в тому випадку, якщо вони пов'язані з бажаною роботою, або підкреслюють необхідні для неї якості.
14. Пункт «Рекомендації надаються на вимогу»використовуються лише у випадку наявності таких рекомендацій або можливості їх отримати.

 

Резюме повинно бути написане грамотно, лаконічно,  максимально конкретно.

   Слово «Резюме»на початку не вказується! Якщо з якогось пункту немає інформації, то він вилучається.
 

Пам’ятайте, що резюме – це не автобіографія!

   Вашого потенційного роботодавця цікавлять лише останні місця роботи або навчання. Якщо Ваш досвід роботи значний, то пункти «Освіта»та «Досвід роботи»бажано поміняти місцями. Прізвища і телефони людей, які можуть дати Вам рекомендацію підготуйте заздалегідь. З ними бажано попередньо погодити можливість отримання рекомендації.

Пам’ятайте, що резюме – це тільки перший крок відбору. Найкраще, коли воно написане під вимоги конкретної роботи або посади, яку Ви бажаєте отримати.

bottom of page